Home Roze Aktori i madh Mani Lumani feston ditëlindjen, ja sa vjeç bëri

Aktori i madh Mani Lumani feston ditëlindjen, ja sa vjeç bëri


Ak tori i madh Mane Lumani, një legje ndë e hu morit shqiptar, pjesë e 4 pa ro distet të Vlorës fes ton ditën e sotme 74 vjetorin e l indjes.

Gazetari vl onjat Ergys Alushi me anë të një p ostimi ka tre guar një h istori nga fil limet e kar rierës së ak torit, i cili e nisi si artist a mator në vitin 1965 në Estr adën e Marinës në Durrës dhe u ngj it si prof esionist në Est radën e Vlorës në vitin 1981.

Alu shi tregon se kur akt orja Meliha Ferra e kis hte parë për he rë të parë Mane Lumanin, i kish te th ënë Leka Krutës, një prej themeluesve të Est radës së Vlorës se për çf arë e kish in marrë atë hu nderr, duke iu ref eruar Mane Lumanit.

- Advertisement -

Sipas gaz etarit, paro disti u bë një nga “h under rët” më të fam shën në Shqipëri, që do të ngj itej shumë herë në sk enë dhe do të bëntë për vete të gji thë shqiptarët me ba t utat e tij.
- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

“Mos të përsëritet më”, plas sherri mes Ilirit dhe Palomës, gazetarja shpërthen në lot pas debatit

Paloma dhe Iliri janë përfshirë në një debat ditën e sotme, brenda shtëpisë së BBV. Gjithçka ka nisur për mosrespektimin e rregullave, pasi Iliri...

Personazhi i njohur i ekranit: Dua të futem tek Big Brother, edhe unë VIP jam

Ard Daullxhiu një personazh i njohur i ekranit dhe mediave sociale për shkak të historisë së tij, ka qenë mbrëmë i ftuar në "Expuls"...

“Nuk del i gjallë nga studio pa më dhënë lekët”, plas sherri në Tv Klan

Seanca e ndërmjetësimit e kësaj të diele në “Shihemi në Gjyq”, rubrika e njohur në “E Diela Shqiptare”, zhvillohet midis Ilirit dhe Lavdoshit. Shkak...

Çudit nëna 34-vjeçare/ Pas rritjes së dy fëmijëve ushqen të dashurin me qumësht gjiri

Lana Michaels, nënë e dy fëmijëve i ka çuditur të gjithë me rrëfimin e saj. Sipas “The Sun”, ish-mësuesja thotë se ushqen me gji të...

Kur do të rikthehet në muzikë? Eni Koçi shuan kureshtjen e fansave

Eni Koçi ka disa muaj që nuk ka qenë aktive në muzikë. Projekti më i fundit i këngëtares së njohur është bashkëpunimi me Fisnikët,...