Home Sport Jo më Lamborghini/Kjo është makina më e shpejtë në botë

Jo më Lamborghini/Kjo është makina më e shpejtë në botë

Kjo makinë është shpallur më e shpejta në botë. Muajin e kaluar, Mercedes-AMG GT Black Series u pa teksa garonte në pistën e garave, duke vendosur një kohë rekord të saj.

Dhe në këtë mënyrë, ka marrë titullin “Makina më e shpejtë në botë”, duke thyer rekordin e Lamburghinit Aventador SVJ.

Prodhuesi gjerman i automobilave, njoftoi se makina kishte kapur rekordin e xhiros së makinës së prodhimit në një kohë prej 6 minutave e 43 sekonda, në pistën e gjatë 20 kilometra.

- Advertisement -

Rezultatet u certifikuan nga kompania e pavarur, e quajtur Wige Solutions, e cila siguron kohën, videon dhe shërbime të tjera për industri të ndryshme, përfshirë motorsportet.

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

I dha fund lidhjes pas surprizës së trëndafilave? Tea Trifoni merr vendimin drastik

Ajo ka deklaruar se është ndarë nga i dashuri dhe shkak ka qenë xhelozia. Ndonse herë e quan zenke here ndarje duket se marrëdhënia...

Moderatorja e njohur shqiptare tregon situatën e sikletshme që i bëri bashkëshorti: Partneri më çoi me zor tek …

Ditën e sotme në emisionin “Goca dhe Gra” kanë qenë të ftuar partnerët e moderatoreve Fatmës dhe Olesias. Ata kanë qenë të ftuarit e parë...

“Shpëtove nga ajo e s ëmurë mendore”/ Motra e Granitit del me reagimin e papritur për Fifin

Këngëtarja Fifi pësoi kriza paniku kur Granit Cana i tha se i shikon vetëm si motër dhe asnjë gjë më tepër. U desh ndërhyrja...

Vajza e Ardit Gjebreas do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision, moderatori e jep vetë lajmin

Vajza e Ardit Gjebreas, Anna Gjebrea do të përfaqësojë Shqipërinë në Festivalin Evropian të Këngës për Fëmijë, Eurovision 2021. Ajo është shpallur fituese e Festivalit...

“Ai është i vetmi që ka hyrë pa mik dhe pazare”/ Vëllai i Arditit bën deklaratën e fortë, i kthehet e revoltuar moderatorja e...

Ditën e sotme ishte i ftuar në studion e “Big Brother VIP Fun Club” vëllai i Ardit Çunit, Jetmiri, i cili komentoi debatet e...